Ethereum yönü hakkında beklentiler

Ethereum Yönü Hakkında Beklentiler

Kripto para piyasalarındaki değeri ikinci sırada yer alan Ethereum için 2020, diğer birçok kripto para gibi olumlu gelişmelerle dolu bir yıl oldu. Bitcoin’in zirve fiyatı ile başlayan 2021 yılı içerisinde Ethereum yönü hakkında beklentilerbüyük bir merak söz konusu. Uzman ve analistlerin bir süredir beklediği yukarı yönlü hareket, 2021 başında gerçekleşti ve Ethereum, 4 Ocak 2021 itibarıyla 1.160 dolar seviyesini gördü. 

2018 yılından bu yana ilk kez 700 doları geçen Ethereum, 2020’de yıllık %400’den fazla artış göstererek 765 dolara kadar yükseldi. 2020, ETH’nin yalnızca fiyat seviyelerinde değil, aynı zamanda ağ geliştirmelerinde de testlerden geçtiği bir yıldı. Aralık 2020’de Ethereum 2.0 geliştirmesiyle birlikte depozito sözleşmeleri başarıyla çalışmaya başladı. 

2021 yılında boğa piyasasının devam edeceğini öngören analistlere göre, Ethereum’un 3.000 doların üzerinde fiyat seviyelerine yükselmesi mümkün. Değer depolanmadan kullanım durumlarında tercih edilirliğinin artması ve DeFi uygulamalarıyla birlikte Ethereum’da daha hızlı şekilde bir büyüme bekleniyor. 

Kripto para piyasaları uzman ve analistlerinin Ethereum yönü hakkında beklentiler ve görüşleri sizin için derledik. 

Ethereum İçin Neler Söylendi 

Monica SingerETH 2.0’ın, yığın zincirlerinin tanıtımıyla yol haritasını geliştirmeye devam edeceğini söyledi. Sonunda iş kanıtı fikir birliği algoritmasını tamamen ortadan kaldıracağı belirtti. Bunun, artan performans ve esnekliğin yanı sıra, pay etme yoluyla yeni bir ağ ekonomisi ile sonuçlanacağını söyledi.

SKALE’nin Kurucu Ortağı Jack O ‘Holleran’ın düşüncesi ise, kripto kullanıcı deneyimi boşluğunun yakında çözüleceği ve DeFi‘ye artan ilgiyle birlikte 2021’in kripto para birimlerinin gerçekten ana akım olmaya başlayacağı yıl olduğu yönünde. 

Ethereum‘da daha fazla uygulamanın konuşlandırılmasıyla, topluluğa daha fazla geliştirici katılacaktır. Bu durumda Bitcoin’den daha fazla geliştiriciye sahip olan Ethereum’un fiyatının, Bitcoin fiyat grafiğinden bağımsız olarak da yukarı yönlü ilerlemesi muhtemel. Stablehouse’un CEO’su Philippe Bekhazi, 2021’i hem ETH hem de BTC için bir boğa piyasasının devamı olarak değerlendirdi. 

ETH 2.0’ın Ethereum boğa piyasasını destekleyici etkisinin devam edeceğine inanan O’Holleran,  ETH 2.0 geliştirmesiyle birlikte birçok merkezi olmayan uygulamanın Ethereum’un değer kazanmaya devam etmesine katkıda bulunacağı yönünde fikir belirtti. 

AllianceBlock’un kurucu CEO’su Rachid Ajaja, Ethereum’un Bitcoin‘e kıyasla çok iyi bir performans gösterdiğini söyledi. Özellikle 2020 sonrası aşamalarında dolara karşı ters yönde daha fazla ivme ve güç kazandığını belirtti. Ethereum, DeFi dahil olmak üzere diğer tüm mevcut projelerin giriş belirteci olduğundan, analistler bu eğilimin 2021 boyunca devam etmesini bekliyor.

Ethereum için çok tartışılan bu protokol güncellemesinin bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor. Monica Singer, madenciler için enflasyon ve ücret modelinde reform yapacağını ve arzın azalmasının ETH’nin fiyatı üzerinde tetikleyici bir etki yaratacağını ifade etti. 

Tüm bu olumlu göstergelerin yanında Ethereum ekosistemi, bir omurga ve merkezi olmayan ekonominin yolunu açan yeni bir iş modeli olarak değerlendirilmeye devam ediyor. 

4 Ocak 2021 itibarıyla 1.160 dolar zirvesine ulaşan Ethereum (ETH) için olumlu gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.