Bitcoin Cash

Bitcoin Cash Nedir?

Bitcoin Cash, 2017 yılında Bitcoin'in bir "fork'u" olarak yaratıldı. Onu yaratan çatal, kaydedildikten sonra değiştirilemeyen Bitcoin verisi parçaları olan bloklarının boyutunu artırdı. Bu değişiklik, Bitcoin Cash kullanılarak daha fazla işlemin tamamlanmasına izin verdi ve bu da ölçeklemeyi kolaylaştırdı. 2018'de bir kez daha Bitcoin Cash ABC ve Satoshi Vision'ın kısaltması olan Bitcoin Cash SV'ye çatallandı.

Bitcoin Cash ve Bitcoin hala aynı blok zinciri ağı ve fikir birliği mekanizması üzerinde çalışıyor. Bitcoin Cash arzı, Bitcoin ile aynı olan 21 milyon coinle sınırlıdır. Bitcoin'in bir çatalı olarak, Satoshi Nakamoto'da ortak bir kurucu olarak görülmektedir.


Bitcoin Cash Nasıl Satın Alınır?


Bitcoin Cash satın almak, başka herhangi bir kripto para birimi satın almaktan önemli ölçüde farklı değildir. Aslında, doğrudan Coinpara üyeliğinizin içerinde boş bir Bitcoin Cash kripto cüzdanı bulunmaktadır. Veya başka bir kripto borsasından Coinpara’ya transferini sağlayabilirsiniz, Bitcoin Cash'i desteklediğinden emin olmanız gerekir. Cüzdan kullanırsanız şifrenizi unutmayın, aksi takdirde kripto para birimlerinize erişimi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Aslında Bitcoin Cash satın almaya gelince, başka seçenekleriniz de var. Coinpara borsası içerisinde TRY, USDT veya Bitcoin ile Bitcoin Cash yatırımlarınızı kolay bir şekilde yapmanız mümkündür. Ayrıca, tam bir token alma olanağınız yoksa, Bitcoin Cash'in kesirli hisselerini satın alma seçeneğiniz de vardır.


Bitcoin Cash Geçmişi


Daha önce belirtildiği gibi, Bitcoin Cash, 2017'de Bitcoin'in bir çatalı olarak yaratıldı. Bundan sonra, kendisini Bitcoin Cash ABC ve Bitcoin Cash SV'ye daha da çatalladı. Bitcoin Cash ABC, şu anda Bitcoin Cash olarak bilinen şeydir. İlk çatalın amacı, blokların boyutunu 1MB'den 32MB'ye kadar herhangi bir yere yükseltmekti. Bu hareket, daha hızlı ve daha kolay işlemlere izin vermek için tasarlandı çünkü tek bir bloğa daha fazlası sığabilir ve blokların bir kuyrukta birikme olasılığı daha düşüktür.

Bitcoin Cash daha kolay ölçeklenecek şekilde tasarlandı ve destekçileri bunun günlük işlemler için bir araç olarak kullanılabileceğine inanıyor. Aslında bu, bugün olduğu haline gelmeden önce Bitcoin'in arkasındaki orijinal fikirdi. Bitcoin ile blok başına işlemler için önerilen ortalama 1.500'e kadar çıktı, ancak bu sayı Bitcoin Cash ile neredeyse 25 kat arttı.

Bitcoin Cash teknik olarak Bitcoin'in kendisinden farklı olsa da, orijinal bölünme sırasında Bitcoin'i tutan herkes aynı miktarda Cash token aldı. Bölünme sırasında Bitcoin'i elinde tutan ve henüz Bitcoin Cash'ini talep etmemiş biri bile bunu her zaman yapabilir.

Bitcoin Cash, dünyadaki en iyi bilinen kripto para biriminin bir çatalı olmasına rağmen, endişesiz gelmiyor. Birçoğu bunun ortak bir işlem aracı haline gelebileceğini umarken, bazıları diğer kripto para birimlerinin kendi ekonomilerini geliştirmede daha iyi kurulduğuna inanıyor. Açıkça tanımlanmış bir yönetişim protokolü olmadan, Bitcoin Cash yatırımcıların gelecekte kripto para biriminin nasıl çalışacağından emin olmaları için zordur.


Bitcoin Cash Fiyat GeçmişiCoinGecko'ya göre, Bitcoin Cash forktan sonra token başına yaklaşık 3.800 $ 'a fırladı ve bugün bulunduğu yerin çok üzerinde. 2018'in sonlarında yaklaşık 80 $ 'a düştü ve şu anda bu yazının yazıldığı tarih itibariyle token başına yaklaşık 530 $' a düştü. Kripto para birimleri olabileceği gibi fiyatı oldukça değişkendir.


Bitcoin Cash bir değişim aracı olduğu için, Bitcoin gibi varlık benzeri bir kripto para biriminden daha güvenli, daha istikrarlı bir yatırım olması gerekiyor. Bununla birlikte, piyasadaki herhangi bir yatırım söz konusu olduğunda değer garantisi yoktur.

Bitcoin Cash Mayıs 2021 yılında 1650 dolara kadar yükselme gösterdi. Hacim olarak dünyanın en çok işlem gören 10. Kripto para birimi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 


Sıra 23
Fiyatı 3199.86056572
Hacim 50582988682.1419
Hacim Değişimi -9.65 %
Piyasa değeri 60999441942.6182
24s Değişim 0.79 %
1s Değişim 1.39 %
Sıra 23
Fiyatı 561.669,31
Hacim 5,11 %
Hacim Değişimi 1,11 %
Hacim Değişimi %1S 1,61 %
Hacim Değişimi %1S 1,61 %