Polygon

Polygon (MATIC) Nedir?

Blockchain teknolojisi, kripto para biriminin temelidir. Gruplar veya bloklar halinde birlikte bilgi toplayan bir veritabanı türüdür. Yeni eklenen bir bloğu takip eden her yeni bilgi parçası, daha sonra zincire eklenen yeni oluşturulmuş bir blok halinde bir araya getirilir. Adından da anlaşılacağı gibi, blok zinciri, verileri birbirine zincirlenmiş bloklar halinde yapılandırır.

Ripple, blok zinciri gibi çalışır, çünkü bir işlemi işlemek için birden fazla düğüm kullanılır. Ödeme süreci, birinin bir işlem göndermesini, bilginin tek bir değer verilmesini ve paylaşılan bir kamu veritabanına gönderilmesini, bilgileri paylaşan sunucuların veya düğümlerin doğrulanmasını ve - ayrı sunucular bir eşleşme bildirirse - işlemin onaylanmasını ve işlenmesini içerir.

Sistemin Bitcoin'e benzememesinin nedeni, iş kanıtı içermemesidir (Bitcoin blok zincirindeki bir madenci, blok zincire kabul edilmeden önce işi göstermek için karmaşık bir denklemi tamamlar).


Polygon (MATIC) Nasıl Satın Alınır?

Polygon birkaç borsada mevcuttur. MATIC, kripto para belirtecidir. Bir MATIC alıcısı için ilk adım, Coinpara kripto borsasında bir hesap oluşturmak ve doğrulamaktır. Daha sonra para yatırabilir ve ticarete başlayabilirsiniz.

MATIC'i cüzdan denen şeyde gönderebilir, alabilir ve saklayabilirsiniz. Genel olarak, kripto para cüzdanınız bakiyenizi okumanıza, işlemler göndermenize ve uygulamalara bağlanmanıza izin verir. Para göndermek ve kripto para biriminizi yönetmek için bir cüzdana ihtiyacınız var, yani cüzdanınız sadece bunu yapmak için bir araçtır. Sonuç olarak, cüzdan sağlayıcılarını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Birçok cüzdan aynı zamanda tek bir uygulamadan birden fazla hesabı yönetmenize izin verir, paranızın yönetimi sizdedir.

En küçüğü 0.000001 MATIC olmak üzere MATIC'nin fraksiyonlarını satın almak mümkündür.


Polygon (MATIC) Geçmişi

UC Berkeley'den ayrılan Amerikalı bir programcı ve girişimci olan Jed McCaleb, aslında 2011'de Ripple fikrini tasarladı ve 2012'de şirketini kurdu. Başlangıçta OpenCoin olarak adlandırdı. Daha önce Mt. Gox, ilk olarak Magic: The Gathering kartları için bir takas olarak tasarladı, ancak etkili ve kötü şöhretli bir bitcoin değişimine dönüştü. McCaleb, ortak geliştiriciler Arthur Britto ve David Schwartz'ın nihayetinde Ripple için kendi vizyonunu tasarladı. Britto ve Schwartz, sonuçta Ryan Fugger'ın vizyonunu hayata geçirmesini sağladı, Fugger orijinal OpenCoin sistemini Ripple'a dönüştürdü.


Sıra 17
Fiyatı 0.69804794
Hacim 530976624.7004
Hacim Değişimi -20.45 %
Piyasa değeri 5548689906.8567
24s Değişim 4.05 %
1s Değişim 0.76 %
Sıra 17
Fiyatı 561.669,31
Hacim 5,11 %
Hacim Değişimi 1,11 %
Hacim Değişimi %1S 1,61 %
Hacim Değişimi %1S 1,61 %