Piyasa Emri Nasıl Verilir

Piyasa Emri Nedir, Nasıl Kullanılır?

Piyasa emri, mevcut en iyi fiyata hızla alım satım yapılmasını sağlayan emirdir. Tamamlanması için likidite gerektirir, yani daha önceden emir defterine işlenmiş limit emirlerine dayanarak gerçekleştirilir. Piyasa emirleri mevut piyasa fiyatı üzerinden anında gerçekleştirilir, bu da piyasa alıcısı olarak komisyon ücreti ödeyeceğiniz anlamına gelir.

Nasıl kullanılır?

Diyelim ki ETH almak için bir piyasa emri oluşturmak istiyorsunuz. Coinpara hesabınıza giriş yaptıktan sonra, istediğiniz ETH piyasasını seçin (ör ETH/USDT). AL seçeneğini tıkladıktan sonra, piyasa emri sekmesini seçerek, almak istediğiniz miktarı ayarlayıp Gönder seçeneğine tıklayın. Daha sonra, ekranda bir onay mesajı göreceksiniz ve piyasa emriniz uygulanmış olacaktır.

Piyasa Emri

Ne zaman kullanmalısınız?

Piyasa emirleri, satın alımı belli fiyattan yapmaktansa emirlerin gerçekleştirilmesinin daha önemli olduğu durumlarda kullanışlıdır. Bu da piyasa emirlerini sadece slipaj nedeniyle daha yüksek fiyatlara alım yapmaya ve komisyon ödemeye razı olduğunuz durumlarda kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Diğer bir deyişle, piyasa emirlerini yalnızca acelenizin olduğu durumlarda kullanmalısınız.