Tesla, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladığını Açıkladı

Tesla, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladığını Açıkladı

Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk, Bitcoin ile ödeme yaparak Tesla araç satın almaya başlandığını duyurdu.

Bitcoin piyasası, güne Musk’ın paylaştığı büyük haber ile başladı. Tesla, Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladığını açıkladı. Elon Musk, Bitcoin ile Tesla araç satın almanın artık mümkün olduğunu belirten bir tweet yayınladı.

Tesla, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladığını Açıkladı

Bitcoin ile Ödeme Başladı

Son dönemlerde yaptığı açıklamalarla kripto para piyasalarını alt üst etmesiyle popüler olan Tesla CEO’su Elon Musk, büyük haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Bu sabah Twitter üzerinden bir açıklama yayınlayan ve bu açıklamasını sabitleyen Musk, bundan sonra Bitcoin kullanarak Tesla marka otomobil alınabileceğinin mümkün olduğunu söyledi. Tesla’nın ABD için oluşturulan internet sitesine giriş yapıldığında, Bitcoin ile Tesla araç satın alabilme seçeneğinin mevcut olduğu artık görülmekte.

Tesla, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladığını Açıkladı

Elon Musk, Bitcoin ile ödeme yönteminin bir süreliğine yalnızca ABD’de geçerli olacağını ancak ilerleyen süreçte diğer ülkelerde de sırayla başlatılması için gerekli çalışmalara başladıklarını da belirtti.

Tesla, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladığını Açıkladı

Tesla, 8 Şubat 2021 tarihinde yaptığı açıklama ile Bitcoin’e yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırımdan yalnızca 37 gün içerisinde 700 milyon dolar kâra geçti. Şirket, 2020 yılı boyunca yaptığı araç satışlarından ise 721 milyon dolar kâr elde ettiğini açıklamıştı. Elon Musk, bu satışlardan elde edilen Bitcoin’lerin itibari paraya dönüştürülmeyeceğini ve Bitcoin olarak saklanacaklarını da belirtti.

Elon Musk’ın, Tesla’nın Bitcoin ile ödemeleri kabul edeceğini duyurduğu tweeti yayınlamasının ardından Bitcoin yaklaşık %3’e yakın bir değer kazandı. Tesla, Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladığını açıkladı ve Bitcoin anlık olarak 56.489 $ seviyesinden işlem görmeye başladı.

Tesla Şirketi, 8 Şubat 2021 tarihinde 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın alarak kripto paraya ilk kez yatırım yaptığını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Bitcoin fiyatında ciddi bir artış gözlemlenmişti. Kişisel olarak da Bitcoin ve diğer kripto paralar ile bir süredir yakından ilgilenen Elon Musk ’ın bu açıklaması piyasa içerisinde büyük ilgi topladı. Elon Musk’ın kripto para piyasası hakkındaki paylaşımları büyük ilgi görüyor. Kripto para yatırımcılarının yakın takibinde olan Elon Musk’ın gelecek paylaşımları da merak konusu.

 

 

Güncel yazılarımızı takip etmek için Telegram kanalımıza üye olun.